WICIE I
ATRAKCJE OKOLICY

Wicie jest obszarem objętym programem ochrony środowiska natura 2000.

WICIE to nadmorska wioska o bardzo korzystnym położeniu geograficznym położona na środkowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Położenie miejscowości pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Kopań, wśród lasów sosnowych, z dala od dużych miast, czy zatłoczonych kurortów stwarza wyjątkowe walory klimatyczne sprzyjające leczeniu chorób układu oddechowego, odpornościowego oraz krążenia, nadciśnienia czy alergii. Plaża w Wiciu jest piaszczysta, miejscami występują na niej małe kamienie.

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Idealne miejsce dla kochających czynny wypoczynek. W Wiciu panują doskonałe warunki do jazdy na rowerze, uprawiania nordic-walking, joggingu, czy sportów wodnych.

WICIE poza sezonem letnim jest małą wioską, ale w lato staje się miejscowością wypoczynku rodzinnego gdzie znajdziemy bardzo dużo punktów gastronomicznych, sklepów spożywczych, kawiarni, lodziarni, czy miejsc z atrakcjami dla dzieci takich jak place zabaw, zamki dmuchane, wypożyczalnie gokartów, elektrycznych hulajnóg i wiele innych. Ilość atrakcji oraz wypoczywających ludzi tworzy z Wicia miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie, jednakże bez tłoku w miasteczku czy na plaży.

Ścieżka rowerowo-piesza wicie-darłówko

Naszym zdaniem ( i nie tylko) jest to najpiękniejsza ścieżka rowerowo-piesza na wybrzeżu. Bezpieczna, niezatłoczona, bez ruchu pojazdów. Jej długość to około 10km i na całej swojej długości biegnie wzdłuż nadmorskiej plaży. Odcinek ścieżki prowadzi przez mierzeję pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Kopań.

Widok naszego pięknego Bałtyku z jednej strony a jeziora Kopań z drugiej, momentami zapiera dech w piersiach.

Magiczne miejsce dla kochających czynny wypoczynek, idealne zarówno na bieg, relaksujący spacer czy wycieczkę rowerową. Tutaj na pewno naładujemy akumulatory na następny rok, a niezapomniane widoki sprawią,że nie będziemy mieli problemu z wyborem kierunku następnych wakacji !

AQUAPARK PANORAMA MORSKA W JAROSŁAWCU

Znajduje się w odległości 7 km od naszego ośrodka. Kompleks basenów zewnętrznych ze zjeżdżalniami oraz basenów wewnętrznych z podgrzewaną wodą oraz wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

TOR KARTINGOWY W RUSINOWIE

Około 1500 m od naszego ośrodka znajduje się czynny przez cały sezon letni tor kartingowy. To tutaj możemy poczuć prawdziwą adrenalinę w rodzinnej rywalizacji, a nasi najmłodsi kierowcy mogą poczuć się jak następcy Roberta Kubicy.

PARK WODNY, KRĘGIELNIA „JAN” W DARŁÓWKU

Znajduje się w odległości 15 km od naszego ośrodka. W parku znajdują się baseny sportowe, rekreacyjne, zjeżdżalnie , basen dla dzieci, dzika rzeka, punkty gastronomiczne, sauna, jacuzzi, solarium, kręgielnia, gabinety odnowy biologicznej.

PORT DARŁOWO

Znajduje się 16 km od naszego ośrodka. To doskonałe miejsce dla osób, które nade wszystko kochają wiatr, wodę i żagle. Stąd możemy wypłynąć całą rodziną w rejs widokowy po Bałtyku. Przy wschodnim nabrzeżu żeglarze znajdą bezpieczne schronienie i nowoczesną marinę. Warto również zwiedzić latarnię morską czy podziwiać rozsuwany most. W centrum Darłowa warto zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich.